ЧОМУ ПОТРІБНО ВЛАСНОРУЧ РОБИТИ АНАЛІЗ НА ВАЖКІ МЕТАЛИ В ХАРЧОВИХ ПРОДУКТАХ І ВОДІ?

У США в системі водопостачання деяких районів виявили миш’як, нітрати та інші канцерогенні речовини в кількостях, що перевищують  гранично допустимі норми.

А ви впевнені, що у воді, що тече з вашого крану, немає токсичних елементів? А відомо вам, чи є надлишок важких металів у продуктах, що ви споживаєте?

Швидко й просто відповісти на ці питання можна, якщо використати експрес-тест на важкі метали в продуктах і воді. Перевага цього експрес-тесту в тому, що коштує він зовсім недорого, не потрібні батарейки чи підключення до струму і не треба технічної освіти, щоб розібратися в принципі роботи.

Експрес-тест на важкі метали в продуктах та воді «YOCHEM» – це індикаторні смужки, які реагують на наявність токсичних елементів і визначають сумарний вміст важких металів (Ртуть, Кадмій, Цинк, Нікель, Кобальт та ін.)

Експрес-тест YOCHEM використовується для визначення важких металів у воді (проточній, річковій, мінеральній, акваріумній), у водних розчинах (соках, молоці, пиві), соковитих рослинних продуктах, м’ясі та м’ясних виробах. Згадка про пиво – не випадкова. У фільтрованому пиві виробництва США експерти виявили надмірну кількість миш’яку.

Через необачну діяльність людства (ризиковане промислове виробництво, використання отрутохімікатів на полях, накопичення смітників) можна очікувати забруднення будь-чого, навіть дитячих харчів. Тому зовсім не зайвим стане хімічний аналіз продуктів, який можна провести в домашніх умовах.

Як проводити аналіз на важкі метали за допомогою експрес-тесту?

Порядок дій для водних розчинів, м’яса та овочів/фруктів однаковий:

  • Занурити у розчин кольорову зону смужки (прикласти до свіжого зрізу продукту).
  • Струсити зі смужки зайву вологу або шматочки продукту.
  • Почекати 2 хвилини.
  • Порівняти забарвлення тест-смужки з індикаторною шкалою, поданою в інструкції, прочитати показники вмісту важких металів.

Особливість застосування тесту полягає в тому, що тримати у воді тест-смужку потрібно 30 секунд, а тримати на вологому зрізі продукту – 60 секунд.

Що робити, якщо експрес-тест показав наявність важких металів у продуктах?

Не слід вживати продукти, аналіз яких показав перевищення норми важких металів. За потреби необхідно звернутися до спеціалізованої лабораторії для одержання висновку щодо наявності важких металів і визначення точного їх вмісту. Із висновком лабораторії вже можна буде звернутися до органів із захисту прав споживачів, а також ознайомити з ним продавця, у якого були придбані ці продукти.

17.11.2020

Коментарі 0